humanart.cz

22. listopadu 2007 v 17:40
V minulým článku jsem se zmínil o relativně novým výtvarně zaměřeným serveru. O tom dnes píšu jen stručnej článek

, protože už ho recenzovali jiní a moje recenze by určitě nebyla moc hodnotná. Navíc, recenze by měla bejt napsaná asi spisovnou češtinou (na kterou jsem si tak krásně odvykl), a ne puberťáckým slangem.
Článek vkládám do rubriky "Vlastní" která slouží k informativním, občas mírně recenzitivním účelům :-)
HumanArt (zkáceně HA), jak jsem už psal, je umělecky zaměřenej server, kam uživatelé nahrávají svoje díla a tamnější komunita je posléze boduje a komentuje. Je to web poměrně mladej, vznikl začátkem roku 2006 a od té doby se rozrůstá nejen technickými možnostmi a vylepšeními ale i počtem uživatelů.
Narozdíl od FotoAparát.cz jsou na server nahrávaný kromě grafických děl (fotografie, 2D grafika, 3D grafika) i díla hudební, literární nebo díla v podobě odbornejch článků.
Na HA je registrovanejch nejvíc fotografů a grafiků, což vyhovujě i mě. Člověk si tam taky užije srandu (např. v novým chatu atp.) a proto tam trávím víc času než na FotoAparátu.cz (zkratkou FA). FA má úplně jinej ráz, pravda, trochu jednodužší než HA ale dispozice všech možných vymožeností HumanArtu mi spíš vyhovuje. Na FA jsem nikdy odborný články moc nečet, na HA se vám zobrazujou přímo na hlavní stránce, stejně jako nová hudba, grafický díla, poslední komentáře k vámi zvolené kategorii (to vše si lze nastavit v možnostech) a přitom v tom není zmatek... teda až po krátkým čase, co se naučíte na HA orientovat. Já jsem tam teprv chvilku a už jsem si zvykl.
Ještě taková statistika. Je registrovanejch "jen" (oproti např. FA) 1076 uživatelů, což je znát i na počtu online uživatelů - na HA zatím cca 25, na FA cca 150 lidí. Ale o to zase fotky na HA vydrží v náhledu aktuálních novejch fotek mnohem dýl než na FA. Takže i to má určitý výhody.
Když se chcete registrovat, musíte jim poslat tři svoje díla ke schválení vstupu do dané umělecké kategorie...aby někdo nepoužíval web jako rodinný fotoalbum, jako třeba Rajče.cz. Což je dobře, že to maj tak udělaný.
Celkově HA hodnotím pozitivně. Je to dobrej počin. Myslím budoucí velkej konkurent všech umělecky zaměřenejch webů ;-)