prázdno na pracovním stole z vlastní ptačí perspektivy

30. listopadu 2007 v 21:46

Článek patřící do trefně pojmenované rubriky: "Bye, my creative" aneb takhle to vypadá když moje zbývající kreativita odejde na kalbu, zrovna když se mi chce fotit.............................................
Dnes, protože je pátek, nespím u dědy a protože naši odjeli na víkend do pryč, mám klid na focení i doma. Jenže problém je v tom, že mi poslední dobou připadá, jako by ta vlastnost "přijít na něco zajímavýho" při experimentálním focení, úplně zmizela.

Jak to dneska bylo: ...no, popadl jsem foťák nabootoval do manuálního režimu a zjistil jsem, že moje jediná milovaná jeden a půl palcová LCD obrazovka zase nefunguje (zřejmě odešla na kalbu s kreativitou). Poslední dobou má nějaký výpadky ale když do ní začnu bušit, po chvilce naskočí. Snad ale neodejde (na tu kalbu) nadobro. Jako to udělal interní blesk. Už ani nemá cenu nechat to spravit, páč cena opravy by určitě převyšovala momentální hodnotu foťáku :-D
Tak pokračuju. V manuálu jsem nastavil nastavení, vyšplhal na stůl, že budu fotit takovou tu voskovou lampu ve které po zahřátí pomalu lítaj bubliny nahoru a dolů.
Fotil jsem ji hodně dlouho než mi došlo, že na to už nemám nervy a fototechniku
(...no a pak že je focení relax :-)).
Ve chvíli, kdy mi to došlo, mě taky přepadla "karkulka"
(karkulka, neboli cardfullka - z angl. card full, je novej fotografickej pojem.)
Označuje zaplnění kapacity vaší karty ve chvíli, kdy se vám začne fotograficky dařit nebo aspoň dostanete novej nápad.
Ale jak jsem zjistil, karkulka nemusí být vždycky blbej nežádoucí jev, ba naopak - výměnou karty, nebo mazáním špatnejch fotek na té přeplněné, můžete dostat novej nápad :-)
Já ho náhodou dostal, když jsem stál na stole a páčil do foťáku novou kartu, díval jsem se na svoje čapy a napadlo mě, je vyfotit.
Fotky bublin nakonec dopadly fiaskem ale jako náhradu vám přináším něco úplně jinýho.

PS.: omlouvám se jako vždy za TK, to já ne, to můj Olympus a konverze do BW mícháním kanálů udělaly svý a značne ochudili pozorovatelův celkovej pocit z fotky.
 


Komentáře

1 seth seth | Web | 2. ledna 2008 v 20:39 | Reagovat

aj bez té lampy ( nebo co to..) by to šlo. A možná by to bylo lepší

2 OndraK OndraK | E-mail | 3. ledna 2008 v 19:24 | Reagovat

seth: bez té lampy by tma nebylo světlo :-) štve mě ale tk, asi ji časem udělám znova

3 Schoki Schoki | Web | 16. února 2009 v 16:15 | Reagovat

zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.