z lokomotivy

16. června 2008 v 22:52

Někdo by řek, že sem se tam vloupal. Ne... našel jsem klíč.
Z fotek není zdaleka to, co být mělo. Teda nejspíš je, ale prej slabý :-)
Takže help-me, která z nich je nej?
1 - Snažil jsem se kompozičně využít okno včetně výhledu z něj a k tomu ty tacháče (napřed i s větší částí palubky) - obojí zakombinovat do jedné fotky aby sama o sobě (hlavně více prvkama) vypovídala o místě, odkud pochází. Fotit jen okno nebo jen palubku by nebylo ono. Rozhod sem se pro říz na čtverec, páč ač nalevo pokračovala palubka s tacháčema, nebylo nic zakomponovanýho v LHR. I na čtverci ale v kompo LHR něco chybí (asi). Příště si donesu hřebík a přibiju tam hodiny, neasi.
Nebo barometr. Nebo fotku Fomaka, to je (snad ještě) móda :-D
2 - pic to na vejšku, proč ne. Nebije vás to přepálený nebe? Jinak obdobný kecy jako u první, jen tady sou dole navíc páčky.
Zrno/šum svedu na Olympa. A na výrobce té mašiny, páč vnitřek byl stříkanej takovou modrou metalýzou s třiptkama nebo co, tak to nejspíš vytváří to "zrno".
3 - prej že nic ale nebudu Vás (imaginární čtenáře) ovlivňovat názorem jinejch, tak jako oni ovlivnili mě :-D ...spíš přesvědčili o tom, že to není dobrý. Náklon tu zřejmě nehraje žádnou roli a jestli jo, tak negativní. Kdyby nebyl, nehrál by taky asi žádnou roli, to dá rozum. Ale zas kdyby to bylo vyrovnaný vodováhou, taky by to nehrálo žádnou roli. Jak mám ty fotky okecávat pb, stejně to nečtete. Ste špatní imaginární čtenáři, protože nečtete :-D
ps.: nedivím se vám.
4 - odraz stromů to nejspíš posviňil. Nebo celý je to sviňárna. A radši už nebudu myslet.
Závěr: nevim jestli je dobrý (ač protentokrát kvalitně neproduktivní) a prospěšný pro nabejvání zkušeností uzavřít se do tak malýho prostoru, jako je lokomotiva (prostě omezit se na cokoli, co v danou chvíli zaujme a vzhledem k očekávání je to stejně k hovnu, což jako zaslepenej objevením toho něčeho zkrátka nevidim) a snažit se pocvakat dobře. Vzhledem ke snaze a námaze si ty fotky následně oblíbit, vidět je neobjektivně, růžově, jinak a pak bejt kapku sklamanej, že sou blbý. (Nemluvim k těmto, ae obecně).
Učitě je to ale lepší, než dělat nic.
Což asi už tejdem dělám a nejspíš ještě dýl. Čímž sory... :(
Snad bude líp, aspoň fotograficky.
 


Komentáře

1 olin olin | Web | 18. června 2008 v 19:16 | Reagovat

Díky nezaostřenému interiéru mám nejlepší pocit z první fotky: ze snímku patrné, odkud byl pořízen, ale není to zbytečně zvýrazňováno.

O poslední fotce soudím, že odraz stromů jí naopak prospívá, neboť je díky němu umožněn/zvýrazněn náhled na stěžejní část vnitřku a vytváří kontrast s horní částí snímku.

2 chelsey chelsey | Web | 21. června 2008 v 16:25 | Reagovat

Všechno sú to skvelé fotky ;)

Ja by som nemala odvahu ísť do lokomotívy,keby som našla klúč:P

mne osobne sa najviac páči 2obrázok, len škoda že je to čiernobiele, mám radšej veselšie obrázky ;)

3 OndraK OndraK | 21. června 2008 v 22:20 | Reagovat

olin: díky, taky sem si tipnul za "nej" 1 ovšem všecky mi přijdou poměrně podprůměr (možná vyjma té 1., ale nevim - zatím se mi nedostalo dostatek objektivní kritiky :-D). Ale to blogu neva.

chelsey: pro teba aj farebná, len možno slabšia ;)

http://humanart.cz/soubor.php?u=1889&f=blfarby.jpg

4 (b)BbE (b)BbE | Web | 8. prosince 2008 v 7:36 | Reagovat

První se mi líbí nejvíc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.