Září 2008


podzimem

24. září 2008 v 12:17

ptáč II.

23. září 2008 v 19:47


martin

10. září 2008 v 20:46comeback, rychlý shrnutí (ne)fotografickejch prázdnin 2008

3. září 2008 v 16:11

Jsem zpět. Po nějakejch 550-ti hodinách práce na Grandhotelu Ještěd, si můžu dovolit koupit zrcadlovku a veškerou srandu okolo. Asi z tří čtvrtin výplaty kupuju...

...Konkrétně

  • Canon EOS 450d v setu s objektivem EF-S 18-55mm IS
  • Objektiv Canon EF 50mm f/1,8 II
  • Paměťovka Sandisk SDHC Extreme III - 4GB + USB miničtečka a SW na obnovu ztracenejch fotek (nevim, jestli ten soft využiju, ale připomněl mi Janyctu ;)
  • LensPen Hama - (prej) profesionální štětec na optiku
  • Canon dálková spoušť RC-1
  • Ministativ Velbon TeenyPOD
  • Fotobatoh Bagmaster Black (...kterej už na mě momentálně čeká na poště :-))
  • A literatura: IDIF Mistrovství práce s DSLR, IDIF Mistrovství práce se světlem
Lidem, kteří mi v předchozím článku zanechali koment, zvlášť Janyctě, děkuju. Ikdyž sem se nima třeba přímo neřídil, k nečemu rozhodně byly. Třeba k nakopnutí do rozhodnutí jinýho, neodpustím si dopsat že i lepšího.
Jojo, "užívejte si" poslední fotky spáchaný kompaktem. "Stejně" jako já. Přes nedostatek prázdninovýho času sem zkrátka musel tím strojkem ještě něco málo nacvakat. Když pomineme že první fotku jsem spáchal kompaktem jiným, nějakej EasyShare od kámoše, těch něco málo fotek k publikaci je jedna :-D ...
Zejtra po třetí hodině by mi měl na stole ležet Canon se seťákem, pozítří doufejme zbytek. Su děěěsně zvědavej ;)
První, druhý, třetí, čtvrtý, pátý a i všecky ty další dojmy z DSLR psát samozřejmě budu. Jestliže to nebude naprostá tragédie, třeba i publikuju nějaký fotky co mi z Kanóna vylezou.
A nebo ne, publikuju klidně i tagédii, i naprostou apokalypsu a osobní zkázu mé fotografie. Takhle jsem začal i s kompaktem. Předpokládám ale zároveň doufám, že od úplné nuly snad začínat nebudu :)
Po celkem měsíci a něco šestnáctek v kuchyni konečně víc času nejen na focení, ale i publikaci zde.
A samozřejmně nejen na fotografii, ale i na Verunku ;)
Druhou fotku, už spáchal Olympák v kombinaci semnou, Verunkou, maximálním ohniskem (proto ten jakžtakž bokeh) a kusem dřeva jako stativ.
Nenahrál bych ji, ale Fomak pronesl, že na kompakt je to prej schopnej portrét a tak sem byl zvědavej, jestli ještě budou jiný ohlasy.
Ale i mě se líbí, akorát nevim jestli je to fotkou, nebo holkou na ní. Teda vim :-D
Sakra, ať hrabu v kompu jak chcu, nenacházím dalšího nic semka publikovatelnýho. Nafotil sem toho děsně málo, ale rád to brzo (snad brzo) napravim...
Tak... aby se neřeklo, můžu článek doplnit odkazama s Ještědskejma sračkama ;)
1,2,3,4,5,6,7,8 a dost, ať se nepoblijete.
Fotek z Ještědu mám samozřejmě mnohem víc, ale nejsou určený pro oči místních náhodnejch kolemjdoucích, mezi kterejma by mohl bejt někdo, kdo by je moc rád (ne)viděl ;)